pfronlogonew fio ASOS anmar-logo logo menin 2 celestynow Facebook-Logo-60x60
Nasza Szanta

KORONAHAMILTON        KORONA SZANTA

    

VI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

I EDYCJA
W dn. 8-10.05.2009r. odbyły się pierwsze regaty w sezonie żeglarskim 2009.
Załogi "wysuszone" po okresie zimowych dosłownie rzuciły się do walki. Doszło nawet do "abordażu" i jedna z Sasanek z dziurą w burcie została wyslipowana na ląd. Takie były emocje i walka.

Pierwszego dnia powiało "żeglarsko" podnosząc grzywki na Kisajnie, więc start przesunięto o dobre dwie godziny. Po południu wiatr stanął na trójkę i wszystko poszło jak najlepiej. Dzięki wsparciu finansowemu Starosty Powiatu Otwockiego, mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie. Dziękujemy.
Następnego dnia pogoda również dopisała, wiało równo, załogi starały się wykorzystać możliwości nautyczne jachtów. Pierwsza impreza sezonu, więc załogi się sprawdzają, co się zmieniło u konkurencji. Może pojawisię szansa na pozycję o 1 oczko wyżej.
Wieczorem w tawernie portowej "Szklanka", szanty, tance i... ale to zobaczycie jak przyjedziecie na następne regaty.
Zapraszamy w nasze szeregi i do naszych załóg. Do zobaczenia na wodzie.
Z żeglarskim pozdrowieniem ahoj.


h3
II EDYCJA

W dn. 24-26.07.2009 na jeziorze Kisajno w Giżycku odbyła się II edycja regat.
Naszą Sekcję Mazowiecką reprezentowała załoga w składzie sternik Bogdan Wiśniewski, szotmen Zdzisław Subicz, szotmen Tomasz Sito. Rozegrano ogółem 8 wyścigów Trasa po "podwójnym śledziu".

Na treningach przed startem wszystko wychodzi, ale gdy na polu startowym manewruje 30 jachtów, zaczyna się robić ciasno. Pięciominutowa procedura startowa wydaje się długa, a linia startowa wydaje się bardzo krótka. 
Dobry start to bardzo ważny element wyścigu, jachty wygrywające mają "czysty", nie zakłócony wiatr, i dużo miejsca. Pozostałe płynące w "tratwie" wpadają w turbulencje i zawirowania. Jedni "ostrzą" inni "odpadają" i całe pole do górnej bojki wypełnia się halsującymi na wiatr jachtami. Kursy halsujących w przechyłach Sasanek przecinają się, więc trzeba uważać, zwłaszcza na podejściu i zwrocie przy górnej boi. Sternicy usiłują realizować misternie zaplanowaną strategię. A wiatr jak to wiatr wieje po swojemu. Jedna "odkrętka", "odbitka" i trzeba planować od początku. Nasza załoga dobrze realizuje plany treningowe. Starty wychodzą w stawce. Doskonalimy technikę "balastowania" i wybierania foka z "liźnięciem".
Po wyścigach załoga odpoczywała kąpiąc się w zatoczce Bobra. Zdzisiek i Tomek zapłacili za tą przyjemność krwią, "zaliczyli po pijawce".
Kompletujemy następne załogi regatowe. Chętnych prosimy o kontakt. Zapraszamy osoby niepełnosprawne i wolontariuszy do wspólnego żeglowania.

Serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Otwocku za wsparcie finansowe naszego udziału w regatach.