pfronlogonew fio ASOS anmar-logo celestynow msz logoFacebook-Logo-60x60
Nasza Szata

    

"Razem ood Żaglami" - I etap projektu

I etap projektu- szkolenie uczestników projektu z zakresu bezpieczeństwa na wodzie i nad wodą, oraz szkolenia żeglarskiego.
pdfdocW dniu 13 kwietnia na terenie Stanicy WOPR w Nadbrzeżu odbyło się szkolenie w ramach projektu, finansowanego przez Urząd Miasta Otwock pod nazwą "Razem pod Żaglami". Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt i wybiciu "czwartej szklanki" uczestnicy: członkowie RSM, uczestnicy projektu, osoby niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Otwock, harcerze z harcerskiego Klubu Ratownictwa ZHP "Wawer" i ZHP "Ochota", strażacy i zaproszeni goście wzięli udział w szkoleniu. Zajęcia praktyczne, przeprowadzili druhowie z OSP Otwock Wielki oraz druhowie Otwockiego WOPR. Uczestnikom szkolenia druh Zdzisław Litwińczuk zaprezentował sprzęt ratowniczy a w ramach ćwiczeń odbył się pokaz "człowiek za burtą". Ratownik z OSP przeprowadził akcję ratowniczą na akwenie, przy użyciu katamaranu. Pokaz reanimacji metodą "usta-usta", na fantomie przeprowadził druh Piotr. Przedstawiciel Zarządu WOPR Anna Bielecka zapoznała natomiast zebranych z obowiązkowym wyposażeniem apteczki ratownika. Po zajęciach praktycznych odbył się pokaz slajdów o tematyce ratownictwa wodnego. Następnie żeglarz Grzegorz Jakubowski opowiedział o jachcie s/y Mahagoni, oraz przeprowadził szkolenie żeglarskie dotyczące żaglowca oraz wiązania podstawowych węzłów żeglarskich.
Zaprezentowano również film "Baza". Po szkoleniu spotkaliśmy się wszyscy przy ognisku, a jedząc kiełbaski mogliśmy podzielić się wrażeniami z przeprowadzonego szkolenia. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym ważnym szkoleniu żeglarskim.

Spisała Zofia Szarszewska vel Wieczorna Bryza
zdjęcia: Andrzej Kamiński