pfronlogonew fio ASOS anmar-logo celestynow Facebook-Logo-60x60
Nasza Szata

    

"Razem Pod Żaglami" w Celestynowie

W ramach projektu "Razem pod żaglami 2014" na zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Celestynowie pod banderą Wójta Stefana Traczyka, RSM PZŻN zawitała na pokładzie Sali Gimnastycznej "Zespołu Szkół w Celestynowie". Zaproszony szantowy zespół "Strefa Ciszy" wyznaczał kurs grając i śpiewając żeglarskie i morskie pieśni. Po oficjalnym rozpoczęciu rejsu - wybiciu "2 szklanki" oraz odśpiewaniu szanty RSM z akompaniamentem zespołu szantowego Strefa Ciszy – kilkudziesięcio-osobowa załoga "żaglowca" Klub Dojrzałego Człowieka, tańczyła śpiewała, wiązała węzły i brała udział w licznych konkursach przygotowanych przez "piratów".
Jednym z konkursów zapowiadanych wcześniej na zaproszeniach i plakatach było przyniesienie plastikowych nakrętek, które Sekcja zbiera na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego żeglarza - uzbierało się 30 kilogramów.
I miejsce: Marzena Morzeńska 6,5 kg
II miejsce: Henryk Bąk 6 kg
III miejsce: Elżbieta Wasążnik 5,5 kg
Zwycięzcy w nagrodę wezmą udział w 3 dniowym rejsie po jeziorze Kisajno na Mazurach. Kiedy godzinie dwudziestej "wybito 4 szklankę" i ogłoszono wpłynięcie do portu, celestynowska załoga niechętnie opuszczała pokład. Na pocieszenie Dyrektor GOK Hanna Pawłowska obiecała następne udane rejsy.
Spisała Wieczorna Bryza
skdc2014