• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
pfronlogonew fio ASOS anmar-logo celestynow Facebook-Logo-60x60
Nasza Szata


kursy

    

Żeglarskie warsztaty artystyczne sztuk pięknych

sport-on Jeśli masz skończone 18 lat i orzeczoną niepełnosprawność Regionalna Sekcja Mazowiecka Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku zaprasza Cię do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych sztuk pięknych. 

Pełny artykuł na stronie internetowej sport-on.info

Razem pod Żaglami

linia otwocka pdfdocBaczność! Flaga na maszt! – zakomenderował Bogdan Wiśniewski, prezes Regionalnej Sekcji Mazowieckiej Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku. Szymek Gajak ujął linkę i powoli, majestatycznie, wciągnął flagę. 

Pełny artykuł do pobrania w formie PDF

Otwocczanie pod żaglami

linia otwocka Osoby niepełnosprawne z otwockich domów opieki społecznej i nie tylko, spędzają rokrocznie wakacyjny czas na żeglarskim obozie w Giżycku, pod kapitańskim okiem Bogdana Wiśniewskiego, prezesa Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku. Po dziesięciodniowym pobycie wracają zahartowani, niczym wilki morskie, i z szantami w pamięci. 

Pełny artykuł na stronie internetowej www.linia.com.pl

"Pokłady Nadziei" - Pod pełnymi żaglami-rejs załogi z Gimnazjum w Gliniance

gliniankaZaczęło się od pasji do żeglarstwa nauczyciela wychowania fizycznego i nawiązania współpracy z p. Bogdanem Wiśniewskim, prezesem Mazowieckiej Sekcji Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku. W maju b.r. w ramach programu „Pokłady nadziei” został zorganizowany rejs szlakiem północnych jezior mazurskich, w którym brali udział uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance. Zobacz artykuł w całości.

Pokłady nadziei

powiat otwRegionalna Sekcja Mazowiecka Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku, zorganizowała w dn. 29.04-03.05.2011r integracyjną imprezę żeglarską "Pokłady nadziei". Głównym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Mazowsza uprawianie żeglarstwa, oraz aktywnego wypoczynku na wodzie.

Pełny artykuł na stronie internetowej www.powiat-otwocki.pl

Wypłyńmy na głębię - szantowisko w MDK-u

tr logopdfdocPo raz pierwszy w Powiatowym MDK-u w Otwocku odbyło się święto muzyki żeglarskiej - szantowisko zorganizowane przez tutejszą sekcję żeglarzy niepełnosprawnych. Datę koncertu - 17 marca - wybrano nie przypadkowo... pobierz plik pdf i przeczytaj cały artykuł.

Razem pod żaglami

gazeta otwockapdfdocŻeglarstwo pomaga przezwyciężyć swoje ograniczenia - wiedzą o tym władze Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, które proponują nową formę przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Projekt zyskał patronat honorowy Prezydenta Otwocka. Czytaj więcej w artykule pdf.

 

 

Więcej artykułów…

  1. Pokłady Nadziei
  2. Płynąc pod wiatr