pfronlogonew fio ASOS anmar-logo celestynow Facebook-Logo-60x60
Nasza Szata


kursy

    

VII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Organizator Mazurska Szkoła Żeglarstwa, Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych

RELACJA Z FESTIWALU SPORTÓW WODNYCH

W dniach 17 – 19.09.2010r. w Giżycku, na terenie ośrodka Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Sportów Wodnych, położonego nad jeziorem Kisajno, odbył się VI Festiwal Sportów Wodnych.
Organizatorami imprezy były – Mazurska Szkoła Żeglarstwa oraz Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

W imprezie uczestniczyło około 300 niepełnosprawnych osób z terenu całego kraju (Łodzi, Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Jastrzębia Zdroju). Otwock był reprezentowany przez członków Regionalnej Sekcji Mazowieckiej Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych w Otwocku.

Jedną z atrakcji festiwalu była grupa wolontariuszy z Łodzi, która przyjechała z psami – terapeutami.

Podczas trwania festiwalu uczestnicy mieli możliwość korzystania ze sprzętu pływającego jakim dysponuje centrum – jachty kabinowe, kajaki, łodzie motorowe. Zorganizowane grupy brały udział w rejsach po jeziorze Kisajno na jachtach typu Sasanka, DZ, Wenus. W czasie pobytu uczestników imprezy na wodzie, rolę sterników pełnili doświadczeni żeglarze – członkowie Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, w tym żeglarze z Otwocka. Członkowie Otwockiej sekcji PZŻN pływali na jachcie typu DZ z grupą osób niepełnosprawnych z Filipowa koło Suwałk oraz z Łasina koło Grudziądza.

W ostatnim dniu trwania imprezy odbyły się regaty, w których brały udział załogi złożone z uczestników festiwalu. Załogi ze sternikami z Otwockiej sekcji PZŻN zajęły: III miejsce w klasie DZ, VII w klasie Sasanka. Na masztach jednostek pływających sterowanych przez członków naszej sekcji powiewała flaga Powiatu Otwockiego.

Podczas festiwalu osoby w różnym stopniu niepełnosprawności mogły wziąć udział grach i zabawach żeglarskich, dyskotece oraz koncercie zespołu szantowego. Impreza ta pozwoliła osobom niepełnosprawnym na nawiązanie nowych kontaktów oraz zapoznanie się z żeglarstwem jako jedną z form rehabilitacji.

Zapraszamy osoby chętne do udziału w kursach, rejsach i imprezach żeglarskich w sezonie 2011.
Z żeglarskim pozdrowieniem
a h o j !